cz

4YourJourney

4YourJourney
Novinky/sdělení:
26.2.2020 22:46:05
Od 25.2. do 29.3. dovolená
Další novinky...


Energetické náramky mají podle buddhistického učení léčivou moc nad naší myslí, které navracejí klid a celý organismus uvádějí do rovnováhy.
S jejich pomocí se můžete zbavit nejrůznějších blokád a otevřít svá srdce lásce, laskavosti, porozumnění a jednotě s celým vesmírem a dosáhnout tak stavu dokonalé harmonie.

Na rozdíl od amuletů nebo přívěsků se energetické náramky nosí na zápěstí.
Tak jsou v přímém kontaktu s pokožkou.
Díky gumičce, na níž jsou navlečeny, se všechny korálky dotýkají kůže stejnoměrně. Kameny tedy nezavádějí svou energii pouze do naší aury, ale prostřednictvím kontaktu s pokožkou přímo působí i na naše fyzické tělo.
K tomu se řadí skutečnost, že v levé i v pravé paži je po šesti energetických kanálech, které probíhají po meridiánech známých z akupunktury a akupresury. Protože se nosí na zápěstí, přenáší se energizující účinek kamenů na mikrorovinu těchto meridiánů a přes ně do celého těla.

Tímto trojím působením - prostřednictvím aury, kontaktu s pokožkou a meridiánů - mohou optimálně předávat své specifické vlastnosti a zasáhnout svými léčivými a harmonizujícími účinky tělo, ducha a duši.

Jak energetický náramek nosit?

Protože máme dvě zápěstí může vyvstat otázka, na které ruce je nejvýhodnější energetické náramky nosit.
Pravou ruku máme tak říkajíc křížem spojenou s levou mozkovou hemisférou, v níž je centrum logického myšlení, rozlišování, analýzy a aktivního jednání.
Levá ruka je spojena s pravou mozkovou hemisférou a je centrem intuitivního chápání, syntézy a vnímavosti.
Obecně je vhodnější nosit "aktivní" kameny, které nám dodávají vlastnosti, jako je odvaha, schopnost se prosadit a vitalita, na pravém zápěstí, zatímco "pasivní" kameny klidu, harmonie a meditace by se měly pokud možno nosit na levé, zápěstí.
Chceme-li si však posílit kvality jako láska a harmonie nebo i duchovní poznatky a nechat je vyprýštit i navenek, můžeme příslušný kámen nosit i na aktivní ruce. Máme-li pocit, že by nám mohlo prospět přiblížit se více k zemi, mohli bychom si náramky z odpovídajících kamenů upevňovat i na kotnících. K tomu se zvláště dobře hodí kameny jaspisového typu a všechny drahokamy, které zvyšují pevnost.
Pokud bychom chtěli zesílit účinek určitého kamene, je k tomu nejvhodnější křišťál.

Kdo by chtěl nosit více energetických náramků, měl by si dobře zvážit složení drahokamů, protože ne všechny se k sobě hodí. Vysloveně smysluplná by mohla např. být kombinace uklidňujícího kamene a drahokamu s relaxačním účinkem.

Péče o energetické náramky.

Základem péče o léčivé kameny jsou:
• ochrana před poškozením
• očista
• aktivace

Ochrana před poškozením

Jako každý cenný předmět musíme léčivé kameny chránit před mechanickým poškozením (otěr, nárazy, poškrábání).

Léčivé kameny by také neměly být delší dobu vystavovány velmi silným energetickým polím, např. magnetickým nebo elektrickým, a silnému záření, např. rentgenovému, teplotnímu ultrafialovému.

Také styk s chemickými prostředky může kameny značně poškodit. Proto je dobré je odložit před mytím, koupáním nebo líčením, nenosit je v agresivním prostředí.

Očista kamenů

Pro základní očistu léčivého kamene je nejvhodnější omývání teplou proudící vodou po dobu alespoň 3 minut, čímž se také spláchne z kamene povrchová nečistota.
Pokud si nejsme stoprocentně jisti, že kámen snáší opláchnutí teplou vodou, tak k očistě použijeme lehce navlhčený hadřík.
Po omytí je nutné kameny osušit, nejlépe otřením v jemné bavlněné látce.

Omývání octovou vodou není vhodné, protože ocet některé kameny narušuje. Rozhodně je nutno se vyhnout omývání mýdlem nebo dokonce saponáty!

Vodu nesnášejí zejména malachit a tyrkys.

Aktivace kamenů

Nejčastějším aktivátorem je ale sluneční záření. Kámen položíme na bílý papír a vystavíme jej po určitou dobu slunečnímu světlu. Dobu ozáření i jeho intenzitu volíme podle citlivosti kamene. Citlivější kameny vystavujeme jen světlu měsíčnímu.

Aktivaci slunečním světlem vyžadují např. achát, avanturin, diamant, křišťál, chalcedon, citrín, sokolí oko, heliotrop, hematit, jadeit, jaspis, karneol, mléčný křemen, onyx, obsidián, rubín, safír, spinel, tygří oko, turmalín.

Některé "citlivé" kameny je lépe aktivovat měsíčním světlem,
tj. polarizovaným slunečním světlem. Postup je stejný jako u světla slunečního. Největší účinnost má přitom úplněk.

Aktivaci měsíčním světlem nebo v nejhorším případě slabým denním světlem vyžadují např. amazonit, ametyst, akvamarín, azurit, azuro-malachit, čaroit, fluorit, chryzokol, chryzopras, jantar, labradorit, lapis lazuli (lazurit), malachit, měsíční kámen, obsidián duhový, opál, perly, rodochrozit, růženín, smaragd, sodalit, topaz, tyrkys, zirkon, zoisit.

Každý kámen má po práci právo na odpočinek, po několika měsících na dovolenou a po uplynutí několika let i právo na důchod. Kameny nevyhazujme do odpadu. Pokud jsme se s nimi již duševně rozloučili a nechceme si je nechat na památku, tak je někde zakopejte do země nebo hoďte do vody.

 

Balíčky odesíláme 1x týdně, obvykle v pátek.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.