Popis
Pletený nákrčník v hnědých barvách
Nákrčník je pletený půl na půl z kvalitních přízí, což umožňuje variabilní nošení a jeho majitelka si s ním může vyhrát a upřednostnit barvu podle nálady či oblečení.
Vzor tvoří vroubkové řádky
Jedna polovina je pletená dovozovou směsovou přízí alpaca/akryl v úpravě buklé a s dlouhými barevnými přechody dvou hnědých barev tzv.ombré styl
Alpaka se stala jednou z nejvíce ceněných přízí na světě. V současné době je velmi využívána k tvorbě modelů světových módních návrhářů. Je získávána ze srsti domestikovaných lam alpak, které se chovají v nadmořských výškách přes 4000 metrů, především v Peru.
Vlna se zpracovává ručně.
O alpace se říká, že je teplejší než vlna a měkčí než kašmír nebo mohér
Přiměs akrylu pak v pletenině drží tvar, pleteninu odlehčuje a chrání proti opotřebení.
Druhá polovina je pletená ze silnějších akrylových přízí, které jemně pruhují ve světle a tmavě hnědé barvě
Pro hebké a hřejivé zachumlání v zimních měsících.
Nákrčník si pohodlně omotáte na dvě otočky kolem krku. Je i hodně široký, takže se dá ve větru i přehodit přes hlavu, nemáte-li čepici po ruce
Vel. 140 x 32 cm
Komentáře:
Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.