cz

Mejdan v knihovně

10 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
52,- Kč
85,- Kč

Popis

Záložka, kterou zaručeně oceníte. Je veselá a hravá, vytvořená z recyklované nábojnice. Barevný korálek je nepřehlédnutelný.

Materiál:
- mosazná nábojnice;
- komponenty z obecného kovu;
- dřevěný korálek.

Rozměry:
- délka záložky 8,6 cm;
- délka samotné nábojnice je 20 mm, průměr 10 mm;
- korálek o průměru 10 mm.

Barva:
- nábojnice v barvě mosazi;
- kovové komponenty v barvě starobronz;
- vybírat můžete z 12 barev korálků: přírodní, žlutá, oranžová, červená, růžová, fialová, světle a tmavě modrá, světle a tmavě zelená, hnědá černá.

Cena je za jeden kus. Do objednávky připište, kterou barvu chcete.

Je to bezpečné? Ano.
Co když to vystřelí? Nevystřelí, nemá z čeho.
Není to jedovaté? Není. Je to mosaz.

Laicky řečeno: Nábojnice je neškodná, použitá část náboje, která zbude střelci po vystřelení ze zbraně. Je to jakýsi obal na prachovou složku náboje. Říkám to moc složitě? Tak jinak: aby zbraň střílela, musí se do ní vložit náboj. Ten se skládá z několika částí. Při střelbě nevylétne z hlavně celý náboj, ale pouze a jedině střela. (Nesprávně se střele říká kulka, jak to slyšíme bohužel často v detektivkách. Ale každý myslivec vám řekne, že kulky má tak akorát zajíc nebo pes J.) Aby střela z hlavně vylétla, musí mít nějaký "pohon, motor". No, a ten je právě ukryt v nábojnici. Když střelec zmáčkne spoušť, úderník zbraně (to je takový ten zobáček nahoře) klepne náboji na prdýlku, kde se skrývá kapka třaskavé rtuti. Ta zažehne prachovou složku v nábojnici a obrovský tlak plynů vzniklých hořením vypudí střelu ven. To se samozřejmě děje ve zlomku vteřiny. Pistole automaticky při střelbě vyhodí nepotřebnou nábojnici ven, kdežto u revolveru zůstává nábojnice schovaná v bubínku jako v pelíšku, protože nemá kudy vypadnout.

Nábojnice nepocházejí z žádných bojů či válečných vřav, ale jsou nasbírané na regulérních střelnicích.

Nábojnice pečlivě přebírám, peru, čistím... Patina, miniškrábance či mikrodůlky jsou přirozené opotřebení nábojnice.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.