cz

Decentní - dendritický opál

700,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
80,- Kč
130,- Kč
170,- Kč

Popis

Šperk je vyroben cínováním. Je tvořen oválným kabošonem dendritického opálu o rozměrech 4 x 2,5 cm. Kámen je velmi zajímavý svou mléčně šedobílou barvou, jemně prorostlou dendrity (stromečky) manganu. Počítá se mezi drahé kameny.

Celý šperk je veliký 5,5 x 4 cm a je zavěšen na ocelové obruči, stříbrné barvy o průměru 14,5 cm.

Výrobek je leštěn, patinován a ošetřen antioxidantem.

Dendritický opál

Dendritické opály patří mezi ty nejvzácnější a nejvíce estetické, které můžete v přírodě najít. Někdy se těmto opálům také říká mechové, keříčkové, nebo stromečkové. Všechny názvy (dendritický, mechový, keříčkový, stromečkový) jsou si však rovnocenné a označují tentýž kámen.

Název dendritických opálů je odvozen z řeckého "dendron" což v překladu znamená strom. Jednotlivé úkazy (dendrity) svým tvarem totiž připomínají právě stromečky, mechové keříčky, kapradí či větvičky. Proto je tento jedinečný opál mezi lidmi pojmenováván tolika různými názvy.

Zajímavý druh opálu se nazývá dendritický opál díky tomu, že obsahuje velké množství dendritických příměsí jiných minerálů. Tyto dendrity se projevují šedým žilkováním, základní zbarvení tohoto opálu je v přírodních odstínech béžové a hnědé.

Ve středověku byly opály považovány za kámen, který přínáší svému majiteli štěstí, a věřilo se, že když se opál zabalí do bobkového listu, stane se jeho vlastník neviditelným.

V léčivou sílu opálu věří lidé už od mnoho let. Tradičně se používá pro nalezení pravé a skutečné lásky a ke splnění všech tužeb. Povzbuzuje duchovní růst. Používá se pro tlumení úzkostí a jako emocionální "stabilizátor". Dendritické opály se používají k hojení ran z minulosti, zlepšení schopnosti jednat s ostatními a jsou výbornými pomocníky pro dosažení osobních cílů. Jako talismany přináší hojnost a prosperitu.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.