cz

Malujeme podle Aptáka

Malujeme podle Aptáka

Materiál a pomůcky

- použitý materiál: Barvy PEBEO, tričko LAMBESTE, barva na batiku CHEDS (CHEVAS).
- pevný kulatý štětec z umělého vlákna, který vydrží nehezké "silové" zacházení, aby se hned neroztřepil (PEBEO)
- černý spray na bavlnu (TERNO), popřípadě razítko na dozdobení obrázku.
- žehlička na zažehlení

$instruction['label']

Postup

 

Malujeme podle Aptáka

PODÍVEJTE SI I NA MOJE DALŠÍ MALOVANÉ MOTIVY - MŮŽETE I ZAKOUPIT!! KLIKNĚTE ZDE.

A TADY NAJDETE MNOU MALOVANÉ  FuFu KABELKY.

... co třeba namalovat anděla.

Rozvržení obrázku: někdy začnu barvičkou, která ladí s tričkem, nevím nikdy přesně, jak obrázek barevně dopadne, proto volím počáteční barvu, "aby to ladilo". A nebo volím černou, protože tu stejně v každém obrázku mám- díky konečnému stínování. A začnu... co kde asi kam a kterým směrem... případné chyby se zamalují časem. A k černé přidám další, tady byla v dalším pořadí barva tělová. A následuje modrá na šatičky.

Malujeme krok za krokem...Malujeme krok za krokem...

...a následuje bílá barva- na šaty, na oči, na křídla... všude, kde se hodí. Nebojíme se, protože stále platí, že případné nedostatky zamalujeme časem zase jinou barvou... Na štětec dost tlačím (jak kdy), jednak je to asi něco jako "můj styl", dobře se mi tak maluje a taky mám pocit, že když lépe zapracuji barvu do textilu, že i déle kresba vydrží. Ale plasticitě se nevyhýbám, občas jsou barvy ve větších vrstvách, občas na některém kousku úplně chybí...

..jéé, zapomněla jsme na ruce! Nevadí domalujeme. Dostínujeme, doděláme detaily (oči, mašle, korálky...)- barvami a štětci i pomocí textilních kontur. Napíšeme třeba ještě dolů nápis "Jsem ANDĚL" a necháme uschnout. Pak zafixujeme přežehlením, já mám pracovní žehličku, která snese nešetrné zacházení, tak žehlím po líci obrázku, jinak zaželete raději obrázek z rubu nebo přes jinou bavlněnou textilii. Osvědčilo se mi nechat obrázek ještě nějaký ten den "zestárnout" a "zapracovat se" tak lépe do textilu. Čím déle, tím lépe, ale 2 dny minimálně. Obrázek pak krásně vydrží následné praní. A jako u všeho textilu, tak i tady platí, když budete tričko prát v rukách, déle Vám vydrží jako nové. I průmyslový potisk se časem z trik vytrácí, takže se nebojte toho, že ruční malba je nějak více náchylná na oprání z trika pryč. Starejte se o tričko pečlivěji (ruční praní a žehlení po rubu) a ono Vám déle vydrží krásné. Přeji, ať se práce vydaří! :-D Tento návod prošel jen minimální redakční úpravou, protože je kouzelný tím, jak jej Apták napsal a "učesáním" by ztratil své kouzlo.