cz

ivba

ivba

Přeji krásný den lidem všem, co mají rádi život s úsměvem a nebojí se chodit ven :o)

Příroda je krásná právě tím, že není dokonalá, originální je právě tím, že není bez chyby! Nesnažme se proto býti něčí kopií, buďme originální, buďme jedineční! :o)

Děkuji Vám za návštěvu mého profilu :o), uvedla jsem zde několik málo informací pro ty, co si chtějí něco přečíst :o), a ostatní zvu do svého barevného obchůdku, aneb na čtení je času dost, teď chci něco pro radost :o). Přeji krásnou plavbu v moři barev :o).

Jmenuji se Iva Balounová a jsem takový kreativní človíček, kterého baví design ve všech směrech. Baví mě mnoho technik a snad na ně všechny někdy zbyde více času.

Původně jsem chtěla být módní návrhářkou, ale okolnosti tomu nepřály, a tak jsem se vyučila cukrářkou.

Cukrařina je jedno velké navrhování, a proto mě to celkem baví, i když se tomu věnuji jen jako svému koníčku.

Po vyučení jsem studovala obor Podnikání, poté anglický jazyk a Koordinátora projektů evropské unie, dále prozatím nic, ale přála bych si mít časem i něco víc :).  

Při navrhování relaxuji a mám radost, že dělám něco podle svých představ, které se líbí nejen mě, ale i ostatním. Fascinují mě barvy a různorodé techniky. Miluji různé kultury a jejich módu.

Z jedné z mnoha to bude především Indie a jejich krásné kombinace barev a materiály. Mám ráda extravaganci, i když u nás se teprve začíná lidem dostávat pod kůži.

Přírodní africké šperky mají také spoustu do sebe, japonská odlišnost je také fascinující a jamajská kombinace barev je pěkná na všem :)... pro mne jako pro optimistu určitě :)...

Zkrátka nebo spíš zdlouha krátce :)...líbí se mi toho spousta...:).

 

Zboží - bižuterie: Abyste se mohli co nejdéle těšit z krásy zakoupených výrobků je potřeba je správně čistit, udržovat a uchovávat:

  • Bižuterie je křehká – při neopatrném zacházení se může poškodit nebo rozbít.
  • Chraňte bižuterii před kontaktem s tvrdými předměty, zejména to platí u prstenů a náramků.
  • Sundávejte šperky před koupáním, sprchováním, mytím nádobí a podobnými činnostmi, při kterých šperk přichází do styku s vodou, aby nedošlo k  poškození jednotlivých dílů.
  • Neponechávejte dočasně odloženou bižuterii na přímém slunci.
  • Sundávejte šperky před spaním, při sportování nebo fyzické námaze, zabráníte tím mechanickému či povrchovému poškození výrobku.
  • Vyvarujte se kontaktu s chemickými prostředky. Působením některých laků na vlasy, parfémů, krémů, mořské vody, chlóru a jiných chemikálií může dojít k poškození povrchové úpravy šperků.
  • Nepoužívejte bižuterii v prostředí s výskytem síry a jódu ( lázně, minerální prameny..).
  • Životnost šperků prodloužíte, když budete uchovávat bižuterii v krabičce nebo sáčku, nejlépe odděleně od ostatních.
  • U některých osob s velmi agresivním potem, u osob nemocných nebo osob, které používají léky, může dojít k narušení a změně vzhledu povrchu kovových dílů.
  • Doporučujeme šperky pravidelně čistit. K čištění stříbrné bižuterie používejte jemnou čistící tkaninu, tekuté roztoky nebo krémy určené pro čištění stříbra.
  • Pozor ! – k čištění rhodiovaných výrobků tyto abrazivní materiály nepoužívejte, doporučujeme Vám měkký hadřík namočený ve vlažné (ne horké) vodě s přídavkem saponátu, opláchnout a vysušit.
  • V případě většího znečištění je lépe tuto práci svěřit odborníkům.

 Co dělat:

 1. Při oblékání si připnout bižuterii jako poslední věc po použití všech krémů, parfémů a laků na vlasy.

 2. Při svlékání sundat bižuterii jako první.

 Řetízky, náramky a náušnice se mohou zachytit o látku a poničit látku i bižuterii, případně způsobit  poranění.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.