cz

Spolu - chryzokol, karneol

720,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
80,- Kč
130,- Kč
170,- Kč

Popis

Šperk je vyroben cínováním. Tvoří jej dva kabošony. První je chryzokol, s krásnou modrozelenou barvou ve velikosti 3,5 x 2,5 x 1,2 cm. Kámen je krásně pravidelně vypouklý a celý šperk je tak plastický. Druhým kamenem je krásně oranžovo hnědý karneol ve velikosti 3,5 x 1,5 cm

Celý šperk je veliký 5,5 x 5,5 cm, je zavěšen na 2 mm silné černé kůži, dlouhé 43 cm s prodlužujícím řetízkem.

Výrobek je leštěn a ošetřen antioxidantem.

Chryzokol

Chryzokol patří ke kamenům tyrkysově-zelených odstínů. Jeho sílu znali již ve starověkém Egyptě. Právě Egypťané ho považovali za „kámen moudrých", protože lidé, kteří ho nosili, obyčejně sršely novými a moudrými nápady.

Egypťané stejně věřili, že chryzokol je dokáže ochránit před psychickým poškozením. Legenda také říká, že dokázal zmírnit a uklidnit násilných lidí. I samotná Kleopatra je mnohokrát zobrazena ozdobena šperkem s tímto kamenem.

Chryzokol je klidný a pohodový kámen. Pomáhá při meditaci a komunikaci. Pokud jej máte doma, vyhání chryzokol negativní energie všeho druhu, což vám pomůže reagovat na neustále se měnící situace s klidem, vyrovnaností a zásobami vnitřních sil. Má blahodárný účinek na vztahy, které se jeho zásluhou stávají stabilními a pevnými jako skála. Krystal působí blahodárně na domov jako celek i na vztahy mezi jednotlivými lidmi.

Karneol

Karneol je žlutavou, červenavou nebo červenohnědou průsvitnou odrůdou chalcedonu. Za svoje zbarvení vděčí příměsi hematitu. Tvoří nepravidelné konkrece, žilky či výplně dutin hlavně v sedimentech a melafyrových mandlovcích. Jako drahý kámen byl používán již ve starověku.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.