cz

Černé tajemství - šungit

388,- Kč
1 ks
ihned
Jak zaplatím a kolik je poštovné?
Poštovné:
55,- Kč
120,- Kč

Popis

Lahvička plněná drobnými částečkami šungitu byla použita do tohoto šperku kruhového tvaru.

Velikost šperku v průměru jsou 3,5 cm. Zavěšen je na koženém řemínku o délce 50 cm.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Šperk je ručně pocínován bezolovnatou cínovou pájkou s příměsí stříbra.

Pro výrobu byla použita technika měkkého pájení, patinováno a ošetřeno proti oxidaci.

ŠUNGIT: černý „kámen" , který je velmi dobře znám a používán v ruském lidovém léčitelství. Jeho jediné naleziště na světe se nachází v Karélii – severozápadní RUSKO. Nalézá se v nejstarších vrstvách zemské kůry, starší jak 2 miliardy let o jeho vzniku existují dohady, zda jde o usazeninu dávných mikroskopických organismů na břehu prehistorického moře nebo zda se jedná o výsledek vulkanických a tektonických procesů a nebo je jeho původ mimozemský – způsobený pádem meteoritu. Geologicky jde vlastně o nejstarší horninu na Zemi, která obsahuje uhlík, ale v jiné modifikaci, než doposud byla známá z diamantů nebo grafitů. V šungitu jde o strukturu molekul zvanou fullereny. Jedná se o vzácné - přírodní fullereny. Fullereny jsou molekuly, tvořené atomy uhlíku mimořádně odolné vůči vnějším fyzikálním vlivům.
Fullereny – uvádí se, že jsou nejsilnějšími a nejdéle působícími přírodními antioxidanty.

Šungit pro své vlastnosti se používá pro léčebné a čistící účely, jako rušička záření mobilních telefonů a další využití, které lze dohledat na internetu. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný.

Šungit v podobě šperku, korálků, se doporučuje nosit při poruchách štítné žlázy, u syndromu chronické únavy, posílení imunity a celkově na obnovu a posílení organismu.

Komentáře:

Komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé.