cz

Originální nažehlovačka - medvídek

Originální nažehlovačka - medvídek

Materiál a pomůcky

 

materiál:

kousek látky (nejlépe bavlněné)

oboustranně nažehlovací vlizelín

nůžky

tužka

barvy na textil a gelová tužka pentel nebo jiná tužka na textil

a žehlička :-)

 

 

$instruction['label']

Postup

Ahoj,

dlouho jsem byla zavalena prací a neměla jsem na nic čas, nyní je to lepší a tak pro vás mám prima jednoduchý návod na výrobu originální nažehlovačky.

 

postup:

Práce s oboustranně nažehlovacím vlizelínem je velmi jednoduchá, pokud budete používat ten s papírkem, patchworkářky ho znají pod pojmem pavučinka, bude se vám pracovat nejlépe. U nás je k dostání pod názvem VLIESOFIX BONDAWEB. Cena je v průměru 80 Kč za 1metr 90cm širokého vlizelínu.

Vytiskněte si předlohu medvídka. Vystřihněte ho.

Vezměte kousek látky a na něj nažehlete stejně veliký kousek vlizelínu, tak aby se vám na látku vešel medvídek. Tisknout ho můžete v připravené velikosti nebo si ho upravte dle přání, tiskárny jsou dnes velmi flexibilní.

Vlizelín se nažehluje tou hrubou stranou, to je lepivá, nažehlete vlizelín na rub látky. Na stranu vlizelínu, na ten papírek přeneste střih medvídka. Vystřihněte ho.

Pokud omylem přejedete žehličkou přes lepivou část, ihned se vám žehlička upatlá, ale nezoufejte čistič žehličky například od Prymu si s tím hravě poradí.

Domalujte medvídkovi obličej. Po zaschnutí zafixuje barvy na textil zažehlením.

Nakonec strhněte papírek z nažehlovačky, přiložte na textil a přes přes pečící papír přižehlete, můžete nažehlit i přes utěrku nebo kousek látky.

Takto vytvořená nažehlovačka je určena na jakýkoliv bavlněný či jiný textil. Pokud nebude nažehlena na zátěžová místa typu kolena, lokte není třeba ji entlovat.

Nemusíte vyrobit pouze medvídka, můžete si vyrobit jakoukoliv nažehlovačku.

Doufám, že se vám můj návod líbil.

prima den

KačkaD