cz

Návod na přání s použitím Water Stamping

Návod na přání s použitím Water Stamping

Materiál a pomůcky

Water Stamping je technika, kdy se k razítkování používá voda. Funguje pouze u inkoustů na vodní bázi jako jsou například Distress inkousty od firmy Ranger. Pomocí Water Stamping můžete vytvořit pozadí pro celé přání nebo krásně barevnou Simply Card, kterou Vám dnes chci ukázat.

 

Materiál a potřeby:

 

Postup

Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
1. Připravte si materiál potřebný na výrobu přání. Pokud si vše potřebné připravíte předem, nebudete se zdržovat hledáním pomůcek a materiálu a přání Vám půjde hezky od ruky. 2. Základ přání si pomocí nástroje na ohýbání ohněte na půl. Základ má od výrobce rýhu, takže nemusíte nic měřit, stačí jen přehnout a uhladit. Základ přání rozevřete a dovnitř si tužkou udělejte značky 2 cm od této půlící rýhy. Pomocí nástroje na rýhování a pravítka vytvořte výraznou rýhu. Doporučuji před tím přání podložit např. několika papírovými utěrkami. Značky vygumujte.
Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
3. Základ na chvíli odložte a ze čtvrtky si ustřihněte 2 proužky. Menší o rozměrech 16 x 2,5 cm a větší o rozměrech 28 x 2,5 cm. Vyberte 3 k sobě se hodící Distress inkousty v polštářcích. Já použila odstíny Mustard Seed, Peacock Feathers a Spiced Marmelade. Na aplikátor nasaďte houbičku na nanášení inkoustu (doporučuji použít pro každý odstín jinou), proužky položte na pracovní papír a krouživými pohyby naneste od středu ke krajům odstín Peacock Feathers. Nebojte se trochu přitlačit, aby byl odstín sytější. Oba konce nechte volné pro další inkousty. 4. Stejným způsobem nabarvěte i zbytek proužků papíru. Krajními barvami trochu přetáhněte i do střední barvy, vytvoříte zajímavě barevné přechody. Nechce barvu uschnout. Schnutí urychlíte embosovací pistolí.
Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
5. Na talířek složte 2-3 útržky papírové utěrky a navlhčete vodou. Papír musí být vlhký skrz na skrz, ale voda nesmí z talířku stékat. Ze sady razítek vyberte ty, které chcete použít. 6. Nasáklé papírové utěrky použijte jako razítkovací polštářek. Razítko položte na utěrky, aby se navlhčilo a pak otiskněte na nabarvené proužky. Razítko na proužku nechte chvíli položené ( cca 3-5 vteřin), čím déle voda působí na inkoust, tím je efekt odbarvení výraznější. Razítko po otisku očistěte na navlhčených papírových utěrkách.
Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
7. Proužky usušte embosovací pistolí, zvýrazníte tím vodní efekt. 8. Na menší proužek udělejte ještě pár otisků razítky, které jste napřed otisky v embosovacím inkoustu. Posypte bílým embosovacím práškem a zatavte embosovací pistolí.
Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
9. Delší proužek položte na menší rozetu na šabloně, tak aby překrýval i menší kolečko. Sestavte sendvič do Big Shotu a projeďte Big Shotem. 10. Výřez rozety ohýbejte podle zářezů a slepte dokola. Kolečko podlepte kouskem oboustranné lepicí pásky.
Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
11. Slepený pásek na rozetu položte nabarvenou stranou na podložku, vytvarujte rozetu, střed přimáčkněte k podložce a přelepte kouskem oboustranné lepicí pásky. Rozeta teď drží pohromadě a zároveň je připravená na nalepení na přání. Rozetu otočte barevnou stranou nahoru a střed přelepte vyříznutým kolečkem. 12. Menší pásek přilepte pomocí oboustranné lepicí pásky na přání těsně pod rýhu, kterou jste vytvořili, ale tak aby byla vidět. Přesahy zatím nechte. Rozevřete přání a pomocí pravítka a nástroje na rýhování vytvořte druhou rýhu pod páskem. Tady nemusíte nic vyměřovat, jako vodítko Vám poslouží přesahy pásku. Když máte rýhu hotovou, odstřihněte přesahy.
Přání s použitím Water Stamping Přání s použitím Water Stamping
13. Nalepte rozetu, tak aby barvy na rozetě kontrastovaly s barvou na pásku. 14. Dopište nebo natiskněte nápis a přání je hotové.
Přání s použitím Water Stamping  
15. Tady jsem na ukázku udělala ještě přání bez bílého embosování a v jiné barevné kombinaci (Victorian Velvet, Dusty Concord, Worn Lipstick).  

 

Za poskytnutí návodu děkujeme jeho autorce, p. Lence Cikhartové prostřednictvím www.davona.cz

 

 

                        Velký výběr materiálu pro Vaše tvoření najdete zde: