cz

Neónové náramky

Neónové náramky

Materiál a pomůcky

- Plechovka od nápoje (coca cola atd..)
- Fimo ve dvou neonových barvách
- Extrudér

$instruction['label']

Postup

Neónové náramky

Neónové náramky vyrobené za pomocí extrudéru.

Fimo velmi dobře zpracujeme. Extrudér nastavíme na kruhový průměr 0,5 cm a protlačíme fimo tak, abychom dostali „hadici“ dlouhou cca 25 cm.

Na plechovku si po celém jejím obvodu uděláme fixem na alkoholové bázi (aby se nesmazal) několik vodorovných rysek. Na tyto rysky opatrně budeme přikládat „hadici“, kterou jsme vyrobili pomoci extrudéru. Až „hadicí“ obtočíme celou plechovku, oba konce důkladně spojíme. Vznikl náramek na plechovce, ten srovnáme podle fixem nakreslené rysky, aby byl pravidelný. Plechovku s fimo-náramky dáme upéct do trouby podle návodu na fimo-hmotě. Takto nám vzniknou hladké kulaté náramky, které můžeme dále zdobit.

Náramek zdobený spirálou: upečený náramek po vychladnutí fima sundáme opatrně z plechovky. Vybereme fimo v kontrastní barvě k upečenému náramku a tím budeme tento dozdobovat. Extrudér nastavíme na kruhový průměr 0,2 cm a protlačíme fimo tak, aby nám vznikla tenká fimová šňůrka dlouhá cca 1 metr. Touto šňůrkou postupně celý náramek obtočíme. Začátek a konec šňůrky se musí nacházet ve vnitřní straně náramku. Celý náramek dáme znova upéct do trouby dle návodu na fimo-hmotě.

Náramek zdobený proužky: upečený náramek po vychladnutí fima sundáme opatrně z plechovky. Vybereme fimo v kontrastní barvě k upečenému náramku a tím budeme tento dozdobovat. Extrudér nastavíme na obdélníkový tvar (0,1 cm x 0,5 cm) a prolačíme fimo tak, aby nám vznikla plochá fimová šňůrka dlouhá cca 30 cm. Z této šňůrky postupně ukrajujeme cca 2,5 cm dlouhé kousky, které kolem náramku obtočíme, spoje musí být vždy na vnitřní straně náramku. Obtočení můžeme provést dle vlastního vkusu jen na jedné části náramku, nebo pravidelně či nepravidelně po celé ploše náramku. Celý náramek dáme znova upéct do trouby dle návodu na fimo-hmotě.

Hotové náramky.